محل تبلیغات شما

به نام الله ، قدرت مطلق

ما در کنگره 60 شاید یک مطلب یا موضوعی را چندین بار تکرار کنیم ، مثل دستور جلسات سالیانه که به صورت هفتگی که در قالب کارگاههای آموزشی به اجرا در می آیند و این برای تبدیل شدن شنیدن به فهم می باشد که به قول بزرگی ، نعمت تکرار ، زیان فراموشی را کم می کند و ما خیلی چیزها را شنیده ایم ولی نفهمیده ایم ، زیرا برای اینکه یک موضوع از شنیدن به فهمیدن تبدیل شود ، نیاز به تکرار زیاد دارد چون اگر فهم در ما اتفاق بیفتد در عملکرد ما تغییرات حاصله کاملاً مشخص است اگر در من تغییری صورت نگرفته ، بیان گر این است که من فقط موضوعات و مطالب را شنیده ام و فهم مطالب برایم اتفاق نیفتاده است.

درک مطلب با حفظ مطلب کاملاً متفاوت می باشند ، فهم در عمل پیدا می شود ، اگر من مطلبی را یاد گرفتم باید عمل من را عوض کند و اگر عمل من را عوض نکرد یعنی هیچ چیزی را درک نکرده ام ، درک مطالب در کنگره و موضوعاتی که بیان می شود ، ضریب هوشی نسبتاً بالایی می خواهد ، به همین دلیل در کنگره هر کسی ماندگار نمی ماند و دلیل عمده آن عدم درک مطالب می باشد.
اگر یک موضوعی را نمی فهمیم و یا نمی توانیم درست در مورد آن حساب و کتاب کنیم دلیلش این است که تعریف درست آن موضوع را نمی دانیم ، اگر یک نفر به کسی که حساب و کتاب می داند بگوید 2X2=10 ، شخص می گوید عقلانی نیست و می گوید من حساب و کتاب می کنم می شود 2X2=4 ، موضوعات و مطالبی مثل عقل ، ذهن ، نفس و روح و . از این دسته هستند (صور پنهان) وقتی کسی می خواهد عقل را توضیح بدهد باید به یک نحوی بیان کند تا بتوانیم آنرا بفهمیم ، معلم باید این هنر را داشته باشد که بتواند با مثالها و مدلهای موجود در جهان فیزیکی یک موضوع پنهان و غیر قابل دیدن را بیان کند. معلم وظیفه اش این است که ضلع آموزشی را کامل کند و اگر شاگرد متوجه نشود باید سوال کند تا متوجه شود و در غیر این صورت شاگرد نمی تواند دو ضلع دیگر که تفکر و تجربه است را درست انجام دهد.
تفکر و تجربه را هیچکس نمی تواند برای ما انجام دهد ، بایستی خودمان انجام دهیم همچنین اگر زمانی یادگیری متوقف شود و آموزش قطع شود و آموزش جدید صورت نگیرد ، فرد در جایگاهی که باشد سقوط می کند.
آموزش شکافنده جهل است ، اگر شخصی بگوید من به آموزش نیاز ندارم باید منتظر عواقب بد این تصمیمش باشد . .

تایپ : مسافر مصطفی

مسافر منصور

99/6/1

ره توشه سفر ( بخش 93 )

ره توشه سفر ( بخش 92 )

ره توشه سفر ( بخش 90 )

، ,کند ,یک ,نمی ,مطالب ,صورت ,حساب و ,می شود ,، اگر ,کند و ,در کنگره

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

گروه عربی ناحیه 2 سنندج - کردستان درجستجوی خوشبختی Carol's page orinacer اینورتر زندگی من my life سی دی های آموزشی فوتبال فوتسال دروازبانی داوری totithickthet Alecia's receptions ساعت دیواری برای اتاق خواب-ساعت دیواری برای اتاق پذیرایی- ساعت دیواری برای منزل- ساعت دیواری برای آشپزخانه